rekrutacja

20 sty 2023 | ogłoszenia

Zapraszamy na zajęcia do Warsztatowej Akademii Musicalowej!

Chcesz rozpocząć przygodę z musicalem? WAM to szkoła dla Ciebie!

Śpiew, taniec i aktorstwo – spróbuj z nami, my uwolnimy Twój talent!

Zajęcia już od 7 roku życia. Zapraszamy również młodzież i dorosłych.

CASTING – zajęcia próbne – 5 lutego g. 15:00 – Włochy, ul. Przedpole 5/róg Łopuszańskiej

FAQ:

W jakim wieku przyjmowani są uczestnicy?

Warsztatowa Akademia Musicalowa przyjmuje dzieci i młodzież w wieku 8 – 25 lat.

Młodsze dzieci, od lat 6, zapraszamy do Studia WAM.

STUDIO WAM przyjmuje dzieci bez procesu rekrutacji. Studio skupia się na pracy warsztatowej przygotowującej chętnych do zakwalifikowania się do WAM. Studio to także zajęcia w trybie wyłącznie 1 raz w tygodniu (3 h lekcyjnej) co stanowi alternatywę dla dzieci, których grafiki zajęć uniemożliwiają zaangażowanie się w WAM.

Informacje dotyczące Studio WAM: Łukasz 509 065 695

Jak wygląda i ile trwa casting?

Casting prowadzony jest w formie lekcji próbnych z wokalu, tańca i aktorstwa. Każda z lekcji trwa około pół godziny, cały casting łącznie z przerwami i spotkaniem organizacyjnym trwa około dwóch godzin.

Podczas lekcji wokalnej sprawdzamy poczucie rytmu, słuch, intonację, powtarzanie dźwięków. Można mieć w zanadrzu ulubioną piosenkę, gdyby instruktor poprosił o zaśpiewanie fragmentu.

Na aktorstwie przedstawiamy się przed kamerą i mówimy kilka słów o sobie, instruktor daje do wykonania zadanie, w grupie lub indywidualnie, może np. poprosić o zagranie jakiejś emocji lub miniscenki.

Na tańcu robimy rozgrzewkę, ćwiczenia zlecone przez instruktora i uczymy się małego fragmentu choreografii.

Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach, instruktor może poprosić o zrobienie jakiegoś zadania indywidualnie ale nie są to pokazy solo ani prezentowanie się przed komisją.

Czy muszę przygotować się do castingu?

Na casting nie trzeba się przygotowywać, wszystkie lekcje próbne prowadzone są w grupach, możesz ewentualnie przygotować sobie jakaś piosenkę do zaśpiewania na wokalu. Pamiętaj za to o zabraniu butów na zmianę i wygodnych ubrań na zajęcia taneczne.

Czy muszę mieć doświadczenie, żeby dołączyć do WAM?

Świetnie jeśli masz już jakieś doświadczenie w zakresie wokalu, tańca lub aktorstwa ale jeśli to Twój pierwszy kontakt z musicalem ale masz predyspozycje i chęci do nauki, zapraszamy! Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie możesz dołączyć najpierw do Studia WAM, do którego możesz zapisać się bez rekrutacji.

Czy muszę się zapisać na casting?

Najlepiej zapisać się na casting, wypełniając formularz zapisów do WAMw zakładce rekrutacja

Otzrymasz kartę castingową, która musi zostać podpisana przez Rodzica lub pełnoletniego Opiekuna.

Jeśli zdecydujesz się w ostatniej chwili, możesz przyjść bez wcześniejszego zapisu, Rodzic lub Opiekun może wypełnić kartę castingową na miejscu.

Kiedy otrzymam wyniki castingu?

Staramy się dać odpowiedź w ciągu 2 – 3 dni, może to potrwać maksymalnie do tygodnia. Kontaktujemy się z każdym, niezależnie od wyniku.

Instruktorzy zbierają karty castingowe na pierwszych zajęciach, swoje oceny zapisują a następnie konsultują wyniki po zakończonym castingu. Oceny nie są przekazywane Uczestnikom w trakcie castingu. Jeśli chcesz wiedzieć jak poszło Tobie/ Twojemu dziecku, na poszczególnych etapach, możesz o to zapytać, kiedy będziemy dzwonić z wynikami.

Ile osób jest przyjmowanych w trakcie castingu?

Zależy to od oceny instruktorów i dostępności miejsc w grupach wiekowych. Nie ma żadnych konkretnych ilości osób, tzn. może dostać się 50% chętnych, innym razem 70% a innym 20%, zależy to od poziomu umiejętności uczestników.

Osoby nieprzyjęte do Akademii mogą mimo wszystko dołączyć do Studia WAM. Istnieje możliwość przejścia ze Studia WAM do Akademii w kolejnych latach, jeśli instruktorzy uznają, że Uczestnik jest już na to gotowy.

Ile kosztuje casting?

Casting jest bezpłatny.

Czy trzeba przyjść na casting wcześniej?

Najlepiej przyjść ok. 15 minut wcześniej. Jeśli chcesz wypełnić kartę castingową na miejscu przyjdź dodatkowe 10 minut wcześniej. Zajęcia są grupowe, tym samym casting rozpoczyna się o jednej godzinie dla wszystkich.

Czy Rodzic może wejść z dzieckiem na zajęcia?

Rodzice nie wchodzą z dziećmi na zajęcia podczas castingu, mogą na nie zaczekać w poczekalni, jednak ze względu na panującą sytuacje epidemiczną, zalecamy oczekiwanie poza terenem.

Odpowiada mi data castingu na Młocinach ale chciałbym dołączyć do grupy na Przedpolu, co robić?

Lokalizacja castingu nie warunkuje miejsca zajęć. Na karcie castingowej można wybrać preferowaną lokalizację oraz dni zajęć.

Na karcie można również zanotować preferowaną grupę, np. taką do której chodzą znajomi z klasy lub koleżanka z osiedla.

Staramy się dopasować grupę do preferencji pod warunkiem dostępności miejsc w danej grupie oraz dopasowania wiekiem i poziomem. Jeśli nie jest to możliwe a chcemy przyjąć uczestnika, przedstawiamy alternatywy dzwoniąc z wynikami.

WARSZTATOWA AKADEMIA MUSICALOWA – TU ZACZYNA SIĘ MUSICAL !